Вести

Крадец ограбил стовариште но полицијата го фатила и привела

Крадец ограбил стовариште но полицијата го фатила и привела

Крадец, успеал во неговата намера да ограби стовариште, но полицијата го фатила и привела, а украдените работи ги пронашле кај крадецот. Дваесет и шестогодишен кумановец приведен заради кражба, информира Министерството за внатрешни работи. Вчера во 13.30 часот полициски ...

Radio Bum

January 20th, 2022

No Comments

За извршување на тешки дела против безбедноста полицијата приведе 29 годишен кумановец

За извршување на тешки дела против безбедноста полицијата приведе 29 годишен кумановец

Дваесет и деветгодишен кумановец бил приведен под сомнение дека извршил тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот, информира Министерството за внатрешни работи. Според информациите на полицијата, вчера околу 18: 30 часот, полициски службеници од ...

Radio Bum

January 18th, 2022

No Comments

Младо момче загиина во сообраќајна несреќа во Куманово

Младо момче загиина во сообраќајна несреќа во Куманово

Во сообраќајна несреќа во Куманово, ноќеска, животот го загуби едно лице. Според информациите на жителите на улицата Тоде Думба несреќата се случила два часа после полноќ, кога автомобил кој се движел на улицата Тоде Думба излетал и паднал на улицата Драган Стопаревиќ. ...

Radio Bum

January 13th, 2022

No Comments

Во сообраќајни незгоди скршени ормар и метален столб во Куманово

Во сообраќајни незгоди скршени ормар и метален столб во Куманово

Во првата сообраќајна незгода бил скршен ормар, на плоштадот кој два дена стои и претставува директна закана за минувачите, бидејќи од него излегуваат кабли со струја. Во втората незгода која се случила денеска на улицата 11 Октомври оштетен е метален столб. Од полицијата во

Radio Bum

December 28th, 2021

No Comments

Со ноќен радар фатени 22 возачи за брзо возење во Куманово

Со ноќен радар фатени 22 возачи за брзо возење во Куманово

Полицијата го стави во функција ноќниот радар, со кој ја мери дозволената брзина на возилата. Во Куманово ноќеска 22 возачи биле снимени како возат со поголема брзина од дозволената , а троjца од нив ќе останат и без возачка дозвола бидејќи се движеле со 50 километри ...

Radio Bum

December 20th, 2021

No Comments

Обвинение за поттикнување убиство на три лица во Куманово и продолжен притвор за таткото на девојчето кое загина во сообраќајна несреќа

Обвинение за поттикнување убиство на три лица во Куманово и продолжен притвор за таткото на девојчето кое загина во сообраќајна несреќа

Обвинетиот се товари дека со умисла поттикнувал двајца оштетени да лишат од живот три лица. Поттикнувањето го вршел заради безобзирна одмазда на смртта на неговата ќерка, која загинала во сообраќајна незгода превезувајќи се во возило како сопатник. Убиството кое обвинетиот ...

Radio Bum

December 15th, 2021

No Comments

Мајка во одбрана на дете го избола со нож сопругот во Табановце

Мајка во одбрана на дете го избола со нож сопругот во Табановце

Според информациите на полицијата синоќа во 22.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека во село Табановце, кумановско, Ј.А.(23) од село Табановце, при семејна расправија, со остар предмет нанела убодна рана на нејзиниот сопруг Љ.А.(25) од Куманово, кој, според ...

Radio Bum

December 15th, 2021

No Comments

Казнети возачи во Куманово, 24 пијани, а 34 возеле со брзина над дозволената

Казнети возачи во Куманово, 24 пијани, а 34 возеле со брзина над дозволената

Полицијата за време на викендот во Куманово спроведе засилена контрола на возачи кои возат под дејство на алкохол и за пречекорување на брзината. Биле казнети 58 возачи информираат од полицијата, 24 возеле пијани, а 34 возеле со поголема брзина од дозволената. – Во ...

Radio Bum

December 13th, 2021

No Comments

Полицијата ноќеска во Куманово казнилa 18 пијани возачи

Полицијата ноќеска во Куманово казнилa 18 пијани возачи

За возење под дејство на алкохол 18 возачи биле санкционирани во Куманово. Според информациите од кумановската полиција, во текот на изминатата вечер (11/12.12.2021) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои ...

Radio Bum

December 12th, 2021

No Comments

Татко силувал ќерка во Куманово, снимал и видеата ги објавувал на интернет

Татко силувал ќерка во Куманово, снимал и видеата ги објавувал на интернет

Триесет и деветгодишен кумановец ја силувал својата малолетна ќерка, снимал со мобилен телефон и видеата ги објавувал на социјалните мрежи. Грозоморниот чин го повторувал неколку пати во периодот од мај до јуни годинава. „Осомничениот во својот дом во Куманово, во повеќе ...

Radio Bum

July 9th, 2021

No Comments