• Добредојдовте на веб страната на Радио БУМ
  Добредојдовте на веб страната на Радио БУМ
 • Информации за градот
  Информации за градот
 • Хитовска музика
  Хитовска музика
 • Богата Урбана Музика на 104,2 ФМ
  Богата Урбана Музика на 104,2 ФМ

Најнови информации

Полицијата приведе двајца крадци во Куманово

Полицијата приведе двајца крадци во Куманово

Приведени двајца крадци во Куманово, кои според информациите од полицијата извршиле разбојништво на приватен имот на улицата Благоја Думановски во Куманово. На 06.02.2023 во 11.05 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода З.А.(28) и С.М.(26), двајцата ...

Radio Bum

February 7th, 2023

0 Comments

Патот до село Длабочица и село Герман непроодни од снежни наноси

Патот до село Длабочица и село Герман непроодни од снежни наноси

Регионалниот пат Ранковце-Герман е непрооден, на потег од с.Станча-с.Герман, информираат од регионалниот центар за управување со кризи. Во текот на вчерашниот ден со машини се работело на расчистување на овој патен правец, а како што информираат надлежните со расчистувањето ...

Radio Bum

February 7th, 2023

0 Comments

Димитриевски: Искрено сочувство за семејствата на настраданите во катастрофалниот земјотрес, нашите мисли се со турскиот и сириски народ

Димитриевски: Искрено сочувство за семејствата на настраданите во катастрофалниот земјотрес, нашите мисли се со турскиот и сириски народ

Над 1.200 загинати и над 5000 повредени-Расте бројот на жртви во земјотресот во Турција Се зголемува бројот на жртвите од разорниот земјотрес што утринава околу 4 часот по локално време ја погоди Турција. Според турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, загинале 912 лица, а ...

Radio Bum

February 6th, 2023

0 Comments

Пет повредени лица во сообраќајна незгода во Куманово

Пет повредени лица во сообраќајна незгода во Куманово

Пет повредени лица, скршен излог на месара и скршени два автомобила е епилогот на сообраќајната незгода вчера вечер која се случила во Куманово на улицата Иво Лола Рибар. – На 05.02.2023 околу 21.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од улиците ...

Radio Bum

February 6th, 2023

0 Comments