• Добредојдовте на веб страната на Радио БУМ
  Добредојдовте на веб страната на Радио БУМ
 • Информации за градот
  Информации за градот
 • Хитовска музика
  Хитовска музика
 • Богата Урбана Музика на 104,2 ФМ
  Богата Урбана Музика на 104,2 ФМ

Најнови информации

Димитриевски заедно со сопругата се потпишаа во ДИК за  кандидатура за претседател

Димитриевски заедно со сопругата се потпишаа во ДИК за  кандидатура за претседател

Кандидатот за претседател од партијата ЗНАМ, Максим Димитриевски, точно на пладне во присуство на неговата сопруга се потпишаа во канцеларијата на Државна изборна комисија во Куманово за кандидатурата за претседател. Димитриевски ги повика граѓаните да му дадат поддршка за ...

Radio Bum

February 23rd, 2024

0 Comments

Николовски- Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Куманово стана комитет за пример и почит

Николовски- Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Куманово стана комитет за пример и почит

Вечерва сите покажавте дека општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ стана комитет за пример и почит, а во кој малкумина веруваа, кажа Бобан Николовски претседател на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Куманово на отворањето на Централниот изборен штаб во Куманово. -Во име на ...

Radio Bum

February 21st, 2024

0 Comments

Мисајловски- Сигурен сум во голема победа во Куманово

Мисајловски- Сигурен сум во голема победа во Куманово

-Оваа порака вечерва е убава порака за сите кои живеат во Куманово да видат колку ВМРО ДПМНЕ е обединето и сплотено и голема благодарност до коалицијата која вечерва е со нас.Денес имавме голем ден каде преговаравме за позициите заедно да останеме во коалицијата. Партијата ...

Radio Bum

February 21st, 2024

0 Comments

Мицкоски-ВМРО ДПМНЕ ќе оствари двојна победа на изборите, Гордана Силјановска Давкова единствен кандидат за претседател

Мицкоски-ВМРО ДПМНЕ ќе оствари двојна победа на изборите, Гордана Силјановска Давкова единствен кандидат за претседател

На 24 април и 8 ми мај ќе славиме заедно двојна победа и за претседател и за 61 пратеник од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, затоа е време да се обединиме и заедно од човек на човек од врата на врата да ја спасиме нашата мајка Македонија, порача вечерва претседателот на ...

Radio Bum

February 21st, 2024

0 Comments