Вести

Улица 300 во Ајдучка чешма ќе се асфалтира

Улица 300 во Ајдучка чешма ќе се асфалтира

Започна реконструкцијата на улицата „300“ во населбата Ајдучка чешма, која ќе чини над 170 илјади евра, средствата се обезбедени преку Министерството за транспорт и врски. Увид денес изврши министерот за транспорт и врски Благој Бочварски кој кажа дека реконструкцијата на ...

Radio Bum

March 6th, 2024

No Comments

Димитриевски заедно со сопругата се потпишаа во ДИК за  кандидатура за претседател

Димитриевски заедно со сопругата се потпишаа во ДИК за  кандидатура за претседател

Кандидатот за претседател од партијата ЗНАМ, Максим Димитриевски, точно на пладне во присуство на неговата сопруга се потпишаа во канцеларијата на Државна изборна комисија во Куманово за кандидатурата за претседател. Димитриевски ги повика граѓаните да му дадат поддршка за ...

Radio Bum

February 23rd, 2024

No Comments

Николовски- Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Куманово стана комитет за пример и почит

Николовски- Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Куманово стана комитет за пример и почит

Вечерва сите покажавте дека општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ стана комитет за пример и почит, а во кој малкумина веруваа, кажа Бобан Николовски претседател на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Куманово на отворањето на Централниот изборен штаб во Куманово. -Во име на ...

Radio Bum

February 21st, 2024

No Comments

Мисајловски- Сигурен сум во голема победа во Куманово

Мисајловски- Сигурен сум во голема победа во Куманово

-Оваа порака вечерва е убава порака за сите кои живеат во Куманово да видат колку ВМРО ДПМНЕ е обединето и сплотено и голема благодарност до коалицијата која вечерва е со нас.Денес имавме голем ден каде преговаравме за позициите заедно да останеме во коалицијата. Партијата ...

Radio Bum

February 21st, 2024

No Comments

Мицкоски-ВМРО ДПМНЕ ќе оствари двојна победа на изборите, Гордана Силјановска Давкова единствен кандидат за претседател

Мицкоски-ВМРО ДПМНЕ ќе оствари двојна победа на изборите, Гордана Силјановска Давкова единствен кандидат за претседател

На 24 април и 8 ми мај ќе славиме заедно двојна победа и за претседател и за 61 пратеник од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, затоа е време да се обединиме и заедно од човек на човек од врата на врата да ја спасиме нашата мајка Македонија, порача вечерва претседателот на ...

Radio Bum

February 21st, 2024

No Comments

<strong>Панче Тошковски ја презеде министерската функција во МВР</strong>

Панче Тошковски ја презеде министерската функција во МВР

Во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер Оливер Спасовски ја предаде должноста министер за внатрешни работи на новоименуваниот прв човек на овој ресор Панче Тошковски.На чинот на примопредавањето, министерот Тошковски му се заблагодари на г-динот Спасовски ...

Radio Bum

January 29th, 2024

No Comments

Бојмацалиев : Нашата задача е да обезбедиме транспарентен, фер и слободен изборен процес, во кој секој граѓанин ќе може слободно да го изрази своето мислење и право на избор

Бојмацалиев : Нашата задача е да обезбедиме транспарентен, фер и слободен изборен процес, во кој секој граѓанин ќе може слободно да го изрази своето мислење и право на избор

Дополнителен заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, денес на првиот ден од техничката влада се обрати до граѓаните и кажа дека целта во наредните сто дена на оваа влада ќе биде да обезбедат транспарентен, фер и слободен изборен процес, во кој секој граѓанин

Radio Bum

January 29th, 2024

No Comments

Митко Бојмацалиев, од Куманово, шеф на кабинет на министерот Оливер Спасовски е кандидат за дополнителен заменик-министер на МВР во техничката влада

Митко Бојмацалиев, од Куманово, шеф на кабинет на министерот Оливер Спасовски е кандидат за дополнителен заменик-министер на МВР во техничката влада

Одлуката за утврдување на кандидати за министри, заменици министри и дополнителни заменици министри во Техничката влада од редовите на СДСМ е донесена на Централниот одбор. Честитки до шефот на кабинет во МВР, упати и министерот Оливер Спасовски, кој  вели дека ...

Radio Bum

December 28th, 2023

No Comments

ВИДЕО- За една година треба да биде завршена првата фаза од изградбата на пругата Куманово- Бељаковце

ВИДЕО- За една година треба да биде завршена првата фаза од изградбата на пругата Куманово- Бељаковце

Министерот за транспорт и врски Благоја Бочварски денес во работната посета на Куманово изврши увид во изградбата на пругата Куманово Бељаковце кај железничката станица Перо Чичо. Заедно со Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски разговараа и со изведувачите на ...

Radio Bum

December 2nd, 2023

No Comments

Министрите Спасовски и Бочварски во работна посета на Куманово

Министрите Спасовски и Бочварски во работна посета на Куманово

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски го посетија Секторот за внатрешни работи Куманово и направија увид во изградбата на пругата на Железничка станица „Перо Чичо“ во Куманово, како дел од Коридор 8. ...

Radio Bum

December 2nd, 2023

No Comments