Вести

“Што повторно ме снајде“  нова монодрама-комедија на актерката Анѓелка Стевиќ Жугиќ во Национална Oпера и Балет, Скопје

“Што повторно ме снајде“ нова монодрама-комедија на актерката Анѓелка Стевиќ Жугиќ во Национална Oпера и Балет, Скопје

ШТА МЕ ОПЕТ СНАЂЕ Улоги: Анѓелка Стевиќ Жугиќ Текст : Небојша Ромчевиќ Режија:Петар Јовановиќ “Што повторно ме снајде“ е нова монодрама-комедија на актерката Анѓелка Стевиќ Жугиќ. Преку ликот и судбината на главниот лик Јованка Јока Јаковљевиќ, Анѓелка на духовит, смешен и ...

Radio Bum

March 7th, 2024

No Comments

Почина актерот Жарко Лаушевиќ

Почина актерот Жарко Лаушевиќ

По кратко и тешко боледување, денеска 15 ноември на 63 годишна возраст почина српскиот актер Жарко Лаушевиќ. Тажната вест ја соопшти неговата сопруга Анита Лаушевиќ. „Јавноста ќе биде навремено известена за  датумот и местото на погребот“, се наведува во краткото ...

Radio Bum

November 15th, 2023

No Comments

„Нино со љубов, песни и вино“ вечерва  свечен концерт на Нино Величковски

„Нино со љубов, песни и вино“ вечерва свечен концерт на Нино Величковски

„Нино со љубов, песни и вино“ е свечениот концерт со кој кумановскиот пејач Нино Величковски во понеделник ќе одбележи 40 години кариера. Со почеток во 19:30 часот во големата сала на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“, Нино ќе ги изведе песните кои одбележаа негово ...

Radio Bum

November 6th, 2023

No Comments

Успешната приказна на кумановката Олгица Стојмировиќ објавено на ,,Форбс”

Успешната приказна на кумановката Олгица Стојмировиќ објавено на ,,Форбс”

Неодамна, угледниот Форбс објави статија за Олгица Стојмировиќ, сопственичка на антиејџинг центар од Promoitlia. Голем предизвик за една дама која потекнува од Куманово. Радио Бум во Куманово ви ја пренесува успешната приказна на Promoitlia и Олгица Стојмировиќ. Неодамна, ...

Radio Bum

March 13th, 2023

No Comments

Мартинијан со нова извонредна преработка (ВИДЕО)

Мартинијан со нова извонредна преработка (ВИДЕО)

Кумановецот Мартинијан Кириловски и покрај учеството во шоуто „Ѕвездите на гранд“ и многуте настапи, наоѓа време за извонредни преработки на големите музички хитови. Овој пат Мартинијан брилираше во изведба на песната „Непријатељ“ која оргинално ја изведуваат „Магла бенд“ и ...

Radio Bum

January 16th, 2019

No Comments

Српската поп пејачка Слаѓа Делибашиќ во сабота во Клуб Инфинити во Куманово

Српската поп пејачка Слаѓа Делибашиќ во сабота на 24 февруари ,  ќе гостува во Куманово. Таа ќе настапи во Кабаре Инфинити, а организаторите во Инфинити ветуваат незаборавна забава. Тие ги покануваат фановите на Слаѓа која е позната по големиот хит „Срцуленце„.

Radio Bum

February 22nd, 2018

No Comments

Екс градоначалник на Старо Нагоричане ги покажа своите играорни способности -фото-

Екс градоначалник на Старо Нагоричане ги покажа своите играорни способности -фото-

Поранешниот градоначалник на Општина Старо Нагоричане, Милован Стојковски, весело го прослави Бадник во дворот на неговата семејна куќа. Според фотографиите објавени на неговиот фејзбук профил, Бадник го прославуваат традиционално со соседите и роднините на улицата Милан ...

Radio Bum

January 7th, 2018

No Comments

Жељко Јоксимовиќ стана татко на близначки

Жељко Јоксимовиќ стана татко на близначки

Ана и Срна се близначките кои на свет утрово ги донесе Јована Јоксимовиќ, сопругата на Жељко Јоксимовиќ. Среќниот татко на фејзбук профилот напиша, светот е побогат за уште две прекрасни девојчиња Ана и Срна. Добро ни дојдовте драги принцези. Јована и Жељко го имаат ...

Radio Bum

October 2nd, 2017

No Comments

Новата песна на Елена Ристеска  со нов звук и труба

Новата песна на Елена Ристеска со нов звук и труба

Текила и лимон е нова песна со интересни звуци на труба на убавата Елена Ристеска. Песната според Елена која  на социјалните мрежи ја промовираше песната “Tequila & Lemon”вели дека е направена за европски пазар.  “Effective Records” од Русија се ...

Radio Bum

September 26th, 2017

No Comments

Марио Арангеловски во Бугарија обезбеди пласман за влез во Икс- фактор

Марио Арангеловски во Бугарија обезбеди пласман за влез во Икс- фактор

Со „ Here Without you„ од 3 Doors Down, Марио Арангеловски од Куманово обезбеди пласман во бугарското Икс-фактор шоу, кој што на првиот настап целата публика успеа да ја подигне на нозе. Шоуто од септември ќе се емитува во Бугарија. Неговиот настап го привлече вниманието на ...

Radio Bum

July 13th, 2017

No Comments