Забава

Мартинијан со нова извонредна преработка (ВИДЕО)

Мартинијан со нова извонредна преработка (ВИДЕО)

Кумановецот Мартинијан Кириловски и покрај учеството во шоуто „Ѕвездите на гранд“ и многуте настапи, наоѓа време за извонредни преработки на големите музички хитови.

Овој пат Мартинијан брилираше во изведба на песната „Непријатељ“ која оргинално ја изведуваат „Магла бенд“ и Наташа Беквалац.

Преработката е изведена со Филип Антевски како пијано поддршка, снимено од Иле Спасев, а на видео продукцијата се потпишува Марко Димитриевски.

Radio Bum

January 16th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *