Вести

МВР Билтен- Три лица нападнале малолетник во Куманово, а 24 годишна кумановка била физички нападната

МВР Билтен- Три лица нападнале малолетник во Куманово, а 24 годишна кумановка била физички нападната

На 29.10.2023 во 21.50 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода А.З.(40), Р.З.(18) и Е.З.(38) од Куманово затоа што претходно на улицата „Анѓа Ранковиќ“ физички нападнале малолетник од Куманово. Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно ...

Radio Bum

October 30th, 2023

No Comments

Претрес во Куманово пронајдена дрога и приведен дилер

Претрес во Куманово пронајдена дрога и приведен дилер

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода Ј.П.(27) од Куманово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, бил пронајдена и одземена марихуана и две дигитални ваги. Тој бил задржан во ...

Radio Bum

October 17th, 2023

No Comments

Приведен крадец во Куманово

Приведен крадец во Куманово

-На  11.10.2023 во 16.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ј.И.(35) од Куманово. Тој се сомничи дека со употреба на сила влегол во продажен објект во Куманово и одзел повеќе предмети. Ј.И. бил приведен во полициска станица и по ...

Radio Bum

October 12th, 2023

No Comments

Малолетно девојче пријавено за исчезнато

Малолетно девојче пријавено за исчезнато

Малолетно девојче е пријавено за исчезнато во СВР Куманово. Според информациите на полицијата на 11.10.2023 во 15.00 часот во СВР Куманово, Љ.Ф.(61) од Куманово пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка A.O.(13). Се преземаат мерки  за пронаоѓање на лицето, ...

Radio Bum

October 12th, 2023

No Comments

Приведени четири лица од Куманово, краделе од паркирани возила

Приведени четири лица од Куманово, краделе од паркирани возила

На 05.10.2023 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода А.Р.(20), М.И.(31), Р.Р.(27) и Д.Р.(31), сите од Куманово. Тие се сомничат дека на 02.10.2023 на улица „Никшиќка“ во Куманово одзеле повеќе предмети од неколку паркирани возила. Лицата биле ...

Radio Bum

October 6th, 2023

No Comments

Пожарникар повреден при гаснење на пожар на стовариште во Доброшане

Пожарникар повреден при гаснење на пожар на стовариште во Доброшане

Пожарникар од територијална противпожарна екипа Куманово бил повреден при интервенција на гаснење на пожар кој вчера избувнал на стовариште во Доброшане, информираат од полицијата. Сузана Андоновиќ

Radio Bum

October 2nd, 2023

No Comments

За викенд 148 казнети возачи, најмогу за поголема брзина од дозволената

За викенд 148 казнети возачи, најмогу за поголема брзина од дозволената

„На подрачјето на Куманово санкционирани се вкупно 148 возачи. Од нив 66 управувале возило со брзина поголема од пропишаната, 39 санкции се изречени за возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, 23 за управување возило без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани ...

Radio Bum

October 2nd, 2023

No Comments

На влез во село Четирце полицијата фати пет мигранти од Сирија, возачот ги оставил и избегал од полицијата

На влез во село Четирце полицијата фати пет мигранти од Сирија, возачот ги оставил и избегал од полицијата

Со автомобил ,, опел вектра“ со скопски регистарски ознаки на влезот во село Четирце биле довезени и оставени пет лица , мигранти од Сирија. Возачот ги оставил и избегал од полицијата. Сузана Андоновиќ

Radio Bum

September 25th, 2023

No Comments

Полицијата  казнила  304 возачи на територија на Куманово во изминатата недела

Полицијата казнила 304 возачи на територија на Куманово во изминатата недела

За поголема брзина од дозволената, возење под дејство на алкохол, без возачка дозвола и нерегистрирани возила полицијата казнила 304 возачи на територија на Куманово, информираат од МВР. Сузана Андоновиќ

Radio Bum

September 22nd, 2023

No Comments

Кај Старо Нагоричане приведен криумчар од Велес, во камион превезувал 44 мигранти

Кај Старо Нагоричане приведен криумчар од Велес, во камион превезувал 44 мигранти

На 20.09.2023 во 17.20 часот на регионалниот пат Старо Нагоричане-Пелинце, општина Старо Нагоричане, полициски службеници од Полициското одделение Старо Нагоричане го лишиле од слобода Д.С.(27) од Велес.При контрола на товарно возило „ман“ со велешки регистарски ознаки, кое ...

Radio Bum

September 21st, 2023

No Comments