Вести

Сопружници на викендица во Шупли Камен ограбени под закана со пиштол

Сопружници на викендица во Шупли Камен ограбени под закана со пиштол

Вчера напладне во 12 часот во Шупли Камен-кумановско непознато лице под закана со пиштол ги ограбило сопружниците кои биле на викендица. Според информациите на полицијата С.Т.(56) и неговата сопруга В.П.(58) од Куманово, биле во дворот од нивната викендица, дошло непознато ...

Radio Bum

October 2nd, 2017

No Comments

Кривична пријава за директорка на  Основно Училиште „Светозар Марковиќ“ во село Старо Нагоричане

Кривична пријава за директорка на Основно Училиште „Светозар Марковиќ“ во село Старо Нагоричане

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Д.С. (37) поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Како што информира МВР, пријавената, како директор во општинското основно училиште ...

Radio Bum

September 26th, 2017

No Comments

Со фантомки и шипки претепале  23 годишен кумановец

Со фантомки и шипки претепале 23 годишен кумановец

Непознати сторители ноќеска со метални шипки нападнале 23 годишно момче и му нанеле тешки телесни повреди. Со скршеница на лактот на раката и повреди во пределот на главата и ногата, 23 годишниот Б.С. бил хоспитализиран во Општа Болница во Куманово.   Според ...

Radio Bum

September 12th, 2017

No Comments

Кривична пријава за насилниците кои се закануваа на полиција-фото-

Кривична пријава за насилниците кои се закануваа на полиција-фото-

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.В. (43) и С.В. (19) поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело ,,спречување службено лице во вршење службено дејствие”. На 01.09.2017 година на ул. „Доне Божинов”, при  изрекувањето на глоба за управување на ...

Radio Bum

September 7th, 2017

No Comments

Двајца полициски службеници вербално нападнати од возач без дозвола

Двајца полициски службеници вербално нападнати од возач без дозвола

Сите ќе ве убијам, ќе видите вие – оваа беа дел од заканите кон полицијата од  лице кое управуваше автомобил без дозвола во Куманово. На улицата Доне Божинов во Куманово вечерва се случи инцидент , каде двајца припадници на сообраќајната полиција беа вербално нападнати

Radio Bum

September 1st, 2017

No Comments

Се запалил во возило во движење

Се запалил во возило во движење

Кумановец, додека управувал патничко моторно возило се запалил . Засега причините за избувнување на пожарот се  непознати . Од полицијата информираат дека  на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, во близина на бензинска пумпа „Дет-Оил“ во населба Доброшане, Д.Ѓ. (40) од ...

Radio Bum

August 30th, 2017

No Comments

Во Никуљане силувана 88 годишна старица

Во Никуљане силувана 88 годишна старица

Четири лица од Куманово се осомничени дека сториле кривично дело силување на 88 годишна старица. Од МВР информираат дека против едно лице ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Немилиот настан го пријавил ...

Radio Bum

August 30th, 2017

No Comments

Две од 14 лица повредени  во сообраќајната незгода кај НАТО клучка во Куманово со тешки телесни повреди

Две од 14 лица повредени во сообраќајната незгода кај НАТО клучка во Куманово со тешки телесни повреди

Во сообраќајната незгода  кај местото викано НАТО клучка во Куманово на автопатот Табановце – Куманово, 14 лица се повредени од кои две се со тешки телесни повреди, соопштуваат од СВР Куманово. Со тешки телесни повреди се здобиле двајца албански државјани, М.М. возачот на ...

Radio Bum

July 17th, 2017

No Comments

Во Пуковско нападната и киднапирана девојка

Во Пуковско нападната и киднапирана девојка

Насилникот прво физички ја нападнал по што ја грабнал носејќи ја во својот дом каде ја држел заклучана четири часа. Кривична пријава за кривично дело  „грабнување„ поднесе кумановската полицијата против  И.К.(41) од Куманово. Тој на први јули во 21,00 часот, во населбата ...

Radio Bum

July 11th, 2017

No Comments

Бугарски навивачи Крива Паланка ја означиле за бугарска територија

Бугарски навивачи Крива Паланка ја означиле за бугарска територија

Откако утрово ја означиле Крива Паланка за бугарска територија навивачите на „Ботев” од Пловдив, република Бугарија  во обид да бидат приведени во Куманово го блокирале магистралниот пат Крива Паланка-Куманово пред влезот на градот. Тие на бензинска пумпа во Крива ...

Radio Bum

June 29th, 2017

No Comments