Вести

Почина уште едно лице од тешко повредените во експлозија на плинска боца во Романовце

Почина уште едно лице од тешко повредените во експлозија на плинска боца во Романовце

Петтата жртва во експлозија на плинска боца која се случи во неделата во село Романовце е 36-годишната пациентка , кој три дена се бореше за живот во Клиничкиот центар во Скопје со тешки изгореници од 80 %, кои предизвикале понатамошни компликации на виталните органи.

Денес во 13:20 часот и покрај максималниот ангажман на медицинските тимови, како резултат на сериозните повреди 36 -годишната пациентка починала.
Состојбата на другите двајца повредени е сè уште критична , сопругата од 45 години и мажот од 50 години се на апарати за дишење “- ​​информираат лекарите од клиничкиот центар .

Во кома се и 30-годишник со над 80% изгореници и 10-годишно момче со изгореници од трет степен, кои се лекуваат во одделите за интензивна нега во градската болница во Скопје.
Лекарите, велат дека се направени подобрувања кај 28-годишната бремена жена.
Како резултат на оваа трагедија, три деца и нивниот дедо ги загубија животите.
Сега починатата, беше мајка на починатиот Суејла Бајрами, кој го загуби животот на местото на настанот, пренесува АЛСАТ.

Radio Bum

February 26th, 2020

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *