Вести

Кумановец со закана одзел пари од обложувалница

Кумановец со закана одзел пари од обложувалница

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово лишиле од слобода 38-годишен кумановец. Тој се сомничи дека синоќа во 22.35 часот со закана кон вработениот од спортска обложувалница на ул.„Ѓуро Ѓаковиќ“ одзел пари од прометот. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Radio Bum

December 22nd, 2022

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *