Вести

Приведена кумановка, фатена при обид за кражба

Приведена кумановка, фатена при обид за кражба

Разбојничка, била приведена откако била фатена при обид да изврши кражба од куќа, информираат од полицијата.

– На 18.12.2022 во 18.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(24) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, таа била затекната при обид да одземе предмети во куќа на улицата „Братство Единство“ Куманово.

М.З. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе следува соодветна пријава.

Сузана Андоновиќ

Radio Bum

December 19th, 2022

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *