Вести

Александра Боризовска во грчки ПАОК, Бисера Паскал во Тенерифе

Александра Боризовска во грчки ПАОК, Бисера Паскал во ТенерифеКумановските ракометарки Александра Боризовска и Бисера Паскал ја продолжуваат ракометната кариера во странски клубови. Боризовска ќе игра во клубот ПАОК од Грција и оваа ќе и биде втор предизвик во странски клуб.
Од ЖРК Куманово објавија и дека Бисера Паскал потпиша договор со шпанскиот прволигаш Тенерифе. И за Паскал оваа е втор предизвик во странски клуб.Боризовска, беше капитен на ЖРК Куманово, а Паскал, голман. Ракометарките заедно со останатите ракометарки од Куманово, минатата сезона го освоија домашното првенство и Купот на Македонија. Боризовска настапува и за женската репрезентација на Македонија.

Radio Bum

January 25th, 2022

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *