Вести

Во сообраќајни незгоди скршени ормар и метален столб во Куманово

Во сообраќајни незгоди скршени ормар и метален столб во Куманово

Во првата сообраќајна незгода бил скршен ормар, на плоштадот кој два дена стои и претставува директна закана за минувачите, бидејќи од него излегуваат кабли со струја.

Во втората незгода која се случила денеска на улицата 11 Октомври оштетен е метален столб.

Од полицијата во Куманово информираат дека металниот ормар за напојување на елекрична енергија на градскиот плошдат го срушил 26 годишник кој управувал автомобил ,,ауди”, изгубил контрола над возилото и удрил директно во ормарот.

– На 27.12.2021 година околу 01.10 часот во Куманово, на крстосница од улицата „Плоштад Маршал Тито“ и „Ленинова“, патничко моторно возило „ауди“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.Ѓ.(26) излетало од коловоз и удрило во метален ормар за напојување на елекрична енергија поставен на крстосницата. Повредени лица нема, а екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот, информираат од СВР Куманово.

За оштетениот метален столб на улицата 11 Октомври во Куманово, нема информации од полицијата.

Radio Bum

December 28th, 2021

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *