Вести

Мајка во одбрана на дете го избола со нож сопругот во Табановце

Мајка во одбрана на дете го избола со нож сопругот во Табановце

Според информациите на полицијата синоќа во 22.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека во село Табановце, кумановско, Ј.А.(23) од село Табановце, при семејна расправија, со остар предмет нанела убодна рана на нејзиниот сопруг Љ.А.(25) од Куманово, кој, според пријавеното, се обидел да го повреди нивното дете. Тој бил пренесен во Општа болница Куманово каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Екипа од СВР Куманово извршила увид на место на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Radio Bum

December 15th, 2021

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *