Вести

Автомобил изгоре во населба Карпош

Автомобил изгоре во населба Карпош

Автомобил ,,Цитроен Ц3″ во сопственост на Х.С. изгорел ноќеска во населбата Карпош на улица 210, во близина на поранешниот салон на Нама.

Како што информираат од Противпожарнат единица Куманово, пожарот кај нив бил пријавен утринава во 3.15 часот по, по што веднаш излегле на терен со едно противпожарно возило и тројца пожарникари. Пожарот бил изгаснат во 4.05 часот.

Radio Bum

February 10th, 2020

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *