Вести

Марио Арангеловски во Бугарија обезбеди пласман за влез во Икс- фактор

Марио Арангеловски во Бугарија обезбеди пласман за влез во Икс- фактор

Со „ Here Without you„ од 3 Doors Down, Марио Арангеловски од Куманово обезбеди пласман во бугарското Икс-фактор шоу, кој што на првиот настап целата публика успеа да ја подигне на нозе.

Шоуто од септември ќе се емитува во Бугарија.

Неговиот настап го привлече вниманието на бугарските медиуми, кои со воодушевување известуваа за изведбата.

mario x faktor 1

– Дојдов во Бугарија бидејќи ова е најпрестижното шоу во кое што учесниците стануваат ѕвезди. Ги повикувам сите Македонци да го следат шоуто, изјави Марио Арангеловски.

Без влакно на јазикот отворено зборува за македонската естрада, шоута во Македонија и за се онаа што ја држи македонската  естрадата и шоу бизнисот на дното .

Неговиот последен сингл е насловен „Чекаме да помине„.

Radio Bum

July 13th, 2017

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *