Вести

Тргнал на лекар се лизнал и починал на лице место

Тргнал на лекар се лизнал и починал на лице место

70 годишниот Сефедин Ибраими од Куманово , денеска на пладне  го загубил животот откако се лизнал на замрзнатата улица ЈНА  во Куманово.

Според првичните информации Сефедин бил сам кога паднал, а бил во амбуланта да си препише лекови, информираат од неговото семејство и апелираат до локалната самоуправа и до градоначалникот да ги расчисти улиците за да не настрадаат и други луѓе.

На лице место увид извршила полицијата обвинителство и екипа на брза помош кои констатирале смрт кај Ибраими.

 

Radio Bum

January 23rd, 2017

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *