Вести

Пијани гости  нападнале сопственик на угостителски објект

Пијани гости нападнале сопственик на угостителски објект

Ноќеска во 00,30ч. во полицијата било пријавено дека во населбата Гоце Делчев во Куманово во гостилница физички бил нападнат сопственикот на објектот Т.Д.(49) . Без причина соственикот бил нападнат од страна на Д. Н., А. Т., С. А. и А. Б., сите од Куманово, кои му нанеле ...

Radio Bum

September 9th, 2019

No Comments

Едно лице загина во сообраќајна несреќа во Ајдучка чешма

Едно лице загина во сообраќајна несреќа во Ајдучка чешма

Ноќеска на регионалниот пат Куманово – Свети Николе кај населбата Ајдучка чешма загина 45 годишен возач на голф, Т.Т. роден 1974 од населба Карпош , Куманово. Тој управувајќи го возилото изгубил контрола и излетал од патот. Според информациите од полицијата несреќата ...

Radio Bum

August 19th, 2019

No Comments

Се удави момче во река Пчиња во Шупли Камен

Се удави момче во река Пчиња во Шупли Камен

15 годишно момче од Куманово денеска се удавило во река Пчиња во Шупли Камен. Според информациите од СВР Куманово, денеска во 16 15 минути момчето заедно со уште две малолетни деца и едно возрасно лице влегле во реката да се капат, а несреќното момче од Љубодраг се удавило. ...

Radio Bum

August 18th, 2019

No Comments

Во несреќен случај загина девојче во Соколана

Во несреќен случај загина девојче во Соколана

Денеска попладне во несреќен случај животот го загуби 13 годишно девојче од Загреб, кое со своите родители имаат престој во Куманово. Несреќата се случила на игралиштето во Соколана. Девојчето според очевидци било качено на стативите каде се лулало, а во еден миг железната ...

Radio Bum

August 14th, 2019

No Comments

Тешка сообраќајка кај Облавце , еден загинат петмина повредени

Тешка сообраќајка кај Облавце , еден загинат петмина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила во 14 15 минути на регионалниот пат Куманово- Крива Паланка кај село Облавце. Едно лице е починато , а 5 се повредени.Според МВР во 14,15 ч. се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ, „Џип-гранд“ со Бугарски рег.ознаки управуван од Ф. ...

Radio Bum

August 10th, 2019

No Comments

Турчин ограбен на автопатот Табановце- Куманово

Турчин ограбен на автопатот Табановце- Куманово

Едно лице , од Турција бил нападнат и ограбен од две непознати лица на автопатот Табановце – Куманово. Разбојниците физички го нападнале и му го украле ранецот во кој имал пари и лични документи. Според информациите на Секторот за внатрешни работи Куманово , немилиот ...

Radio Bum

July 5th, 2019

No Comments

Железничкиот сообраќај на пругата Куманово – Скопје е во прекин, се отстрануваат излизганите вагони

Железничкиот сообраќај на пругата Куманово – Скопје е во прекин, се отстрануваат излизганите вагони

По железничката несреќа која се случи вчера кога вагони на товарен воз се излизгаа од шините кај село Черкезе, денеска железничкиот сообраќај е во прекин информираат од македонски железници. Возовите не се обраќаат на релацијата Куманово – Скопје , а брзиот воз на ...

Radio Bum

July 3rd, 2019

No Comments

Малолетник од Куманово тешко повреден во сообраќајна несреќа во Табановце

Малолетник од Куманово тешко повреден во сообраќајна несреќа во Табановце

На локалниот пат Куманово – с.Табановце вчера во 16.30 часот се случила сообраќајна несреќа во која потешко е повредено малолетно момче. Несреќата според СВР Куманово ја предизвикал Џ.Х. 57- годишен, тој со автомобил „Опел Вектра“ , удрил во велосипед што го управувал ...

Radio Bum

May 21st, 2019

No Comments

Автомобил излета од патот и удри во дрво во Старо Нагоричане, тројца повредени

Автомобил излета од патот и удри во дрво во Старо Нагоричане, тројца повредени

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила во село Старо Нагоричане , во местото “Беле грамаде”, три лица се повредени, од кои едно потешко. Според информациите од СВР Куманово , возило излетало од коловозот и удрило во дрво при што тројцата патници од возилото

Radio Bum

May 6th, 2019

No Comments

Кривична пријава за расистички материјал на Фејсбук поднесена против жител на Пелинце

Кривична пријава за расистички материјал на Фејсбук поднесена против жител на Пелинце

За објава на расистички и ксенофобичен материјал на својата фејсбук страната 43 годишен жител на Пелинце заработи кривична пријава. Според информациите на Секторот за внатрешни работи Куманово на 22.04.2019 СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Ј. (43) од с.Пелинце,

Radio Bum

April 23rd, 2019

No Comments