Вести

Тешка сообраќајка кај Облавце , еден загинат петмина повредени

Тешка сообраќајка кај Облавце , еден загинат петмина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила во 14 15 минути на регионалниот пат Куманово- Крива Паланка кај село Облавце.
Едно лице е починато , а 5 се повредени.Според МВР во 14,15 ч. се случила сообраќајна незгода помеѓу ТМВ, „Џип-гранд“ со Бугарски рег.ознаки управуван од Ф. А.(27) од Куманово и „Алфа-ромео“. Починал Ф.А.,а пет лица се пренесени во болницата во Куманово. Увидот е во тек.
Според првите информации од лице место директно се судриле афтомобил марка Алфа ромео и џип,по што едно од возилата се одбило и директно удрило во камион со турски национални ознаки, по што се случила експлозија на камион влекач.
Регионалниот пат Куманово- Крива Паланка е затворен за сообраќај. Од МВР ќе излезат со повеќе информации по извршениот увид.

Radio Bum

August 10th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *