Вести

Со автомобил прегазил девојка во Горно Којнаре и избегал

Со автомобил прегазил девојка во Горно Којнаре и избегал

На локалниот пат Куманово – село Табановце, во близина на крстосницата со пат кој води кон селото Горно Којнаре, во Куманово, вчера во 18:40 часот патничко возило „Опел“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.С.(21) од село Долно Којнаре, кумановско, удрило во пешакот Е.П.(26) од истото село и го напуштил местото на несреќата, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Во незгодата, како што појаснуваат од кумановската полиција Е.П. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Ургентен центар Куманово за укажување лекарска помош.

Radio Bum

October 25th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *