Вести

Повреден пешак на регионалниот пат Куманово- Свети Николе

Повреден пешак на регионалниот пат Куманово- Свети Николе

Со тешки телесни се здобил 85 годишниот В.Д. од Куманово откако бил удрен од автомобил марка “Тико” управувано од Д.М. 41 годишен од Кратово.
Според информациите на МВР сообраќајната незгода се случија на регионалниот пат Куманово-Свети Николе. Д.М.(41) од Кратово, управувајќи патничко возило „Даеву тико“ со кратовски регистарски ознаки, удрил во пешакот В.Д.(85) од Куманово. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентен центар Куманово. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово

Radio Bum

February 5th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *