Вести

Дизелот поскапува за половина денар, а цената на бензините останува иста

Дизелот поскапува за половина денар, а цената на бензините останува иста

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за половина денар, а цената на бензините останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 не се менуваат, односно остануваат 67 и 69 денари за литар.

Малопродажните цени на еуродизел (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за половина денар на 59 односно 58,5 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,149 денари и сега ќе изнесува 34,443 денари за килограм.

Radio Bum

May 4th, 2021

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *