Вести

Во несреќен случај загина девојче во Соколана

Во несреќен случај загина девојче во Соколана

Денеска попладне во несреќен случај животот го загуби 13 годишно девојче од Загреб, кое со своите родители имаат престој во Куманово.
Несреќата се случила на игралиштето во Соколана. Девојчето според очевидци било качено на стативите каде се лулало, а во еден миг железната статива паднала врз главата на девојчето кое од ударот починало на лице место.
Од Секторот за внатрешни работи е извршен увид на лице место.

Radio Bum

August 14th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *