Вести

УХМР со најава за обилни врнежи од снег

УХМР со најава за обилни врнежи од снег

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, насекаде ќе се формира нова снежна покривка од 10 до 30 см, а на планините позначителна, над 50 см.

Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.

Igor Andonovik

January 8th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *