Вести

Од полноќ зголемување на цените на горивата

Од полноќ зголемување на цените на горивата

Цените на горивата од полноќ поскапуваат за еден денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Според новата одлука, малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ од полноќ ќе изнесува 60,50 денари за литар.
„Еуросупер БС-98“ ќе се продава по 62,50 денари за литар, додека дизелот за 52 денари за литар.

Поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство и ќе се продава за 41 денар за литар.

Мазутот поскапува за 0,510 ден по килограм и ќе се продава по цена од 25,369 денари.

Igor Andonovik

June 22nd, 2020

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *