Вести

Министерот за внатрешни работи го посети повредениот полицаец

Министерот за внатрешни работи го посети повредениот полицаец

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со началникот на СВР Куманово Стојанче Величковиќ,  вечерва го посетија  повредениот полицаец кој беше нападнат на протестот на ВМРО ДПМНЕ на граничниот премин Табановце.

Полицаецот со повреди во пределот на главата е хоспитализиран во кумановската болница, а според информациите од кабинетот на министерот  ќе биде задржан на понатамошно лекување.

спасовски 1

За време на протестите на ВМРО ДПМНЕ на граничниот премин Табановце се случил инцидент помеѓу лицата што протестирале и полицијата која  во обид да ги тргне членовите на ВМРО ДПМНЕ  кои сакале да го блокираат граничниот премин, најпрвин вербално ги нападнале полицајците по што Ф.Ф. од Куманово го удрил полицаецот.

По инцидентот Ф.Ф. е приведен во СВР Куманово.

 

 

 

admin

December 19th, 2017

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *