Спорт

Озил: Одлуката да заминам од Реал е најдобрата која сум ја донел

Озил: Одлуката да заминам од Реал е најдобрата која сум ја донел

Озил досега забележа 15 асистенции на 17 натпревари во Премиер лигата.

-Можам да кажам дека сум навистина среќен во Лондон. Одлуката за заминување од реал Мадрид во Арсенал беше исправна и најдобра за мене. Нема денови, освен кога бев повреден, да сум се чувствувал лошо тука, вели Озил.

Германскиот фудбалер претходно за Реал играше од 2010 до 2013 година.

Igor Andonovik

December 25th, 2015

No Comments

Comments are closed.