Вести

Тешко повреден жител на Тромеѓа , му се превртел тракторот

Тешко повреден жител на Тромеѓа , му се превртел тракторот

Вчера во 18.05 часот на место викано „Долно маало“ во близина на село Тромеѓа, кумановско, на земјен пат, трактор „Универзал 445“, управуван од Б.П.(49) од село Тромеѓа се превртел и притоа, со тешки телесни повреди се здобил Б.П., кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар Куманово.

По укажаната лекарска помош, бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“- Скопје.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

admin

February 19th, 2019

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *