Вести

Кумановец усмрти пешак од светиниколско

Кумановец усмрти пешак од светиниколско

На регионалниот пат Куманово – Свети Николе Вчера околу 17.40 часот патничко возило „Опел корса“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(47) од Куманово, удрило во велосипедистот Т.С.(70) од село Стањевци, светиниколско. Т.С. починал на местото на настанот, а смрт била констатирана од лекар од Јавната здравствена установа Свети Николе, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

admin

November 7th, 2018

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *