Вести

Кривична пријава за насилниците кои се закануваа на полиција-фото-

Кривична пријава за насилниците кои се закануваа на полиција-фото-

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.В. (43) и С.В. (19) поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело ,,спречување службено лице во вршење службено дејствие”.

На 01.09.2017 година на ул. „Доне Божинов”, при  изрекувањето на глоба за управување на возило без положен возачки испит на С.В., истиот почнал да ги пцуе полициските службеници, а му се приклучил и А.В., кој во еден момент почнал да удира со рака по службеното возило.

22 policia33policija22 po

Двајцата почнале и да се закануваат, по што, од страна на полициски службеници биле приведени во Полициска станица Куманово.

admin

September 7th, 2017

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *