Вести

Експлозивна направа разнесе автомобил во Куманово

Експлозивна направа разнесе автомобил во Куманово

 

 

Ноќеска дваесет и пет минути по полноќ, на улицата Сава Ковачевиќ во Куманово имало експлозија во која нема повредени, а оштетено е едно возило.

Според првите информации на теренот се работи за експлозивна направа подметната во автомобил Фолсваген Пасат во сопственост на Р.Д.

Сопственикот на автомобилот го пријавил случајот во полицијата, а увидот е во тек.

admin

June 21st, 2018

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *