Спорт

Озил: Одлуката да заминам од Реал е најдобрата која сум ја донел

Озил: Одлуката да заминам од Реал е најдобрата која сум ја донел

Озил досега забележа 15 асистенции на 17 натпревари во Премиер лигата. -Можам да кажам дека сум навистина среќен во Лондон. Одлуката за заминување од реал Мадрид во Арсенал беше исправна и најдобра за мене. Нема денови, освен кога бев повреден, да сум се чувствувал лошо ...

Igor Andonovik

December 25th, 2015

No Comments