Вести

БЛАГОДАРНОСТ И ИЗВИНУВАЊЕ ДО СИТЕ ГРАЃАНИ УПАТИЈА ОД УПРАВАТА НА КК КУМАНОВО, ОВАА Е СМИСЛЕНО СЦЕНАРИО

БЛАГОДАРНОСТ И ИЗВИНУВАЊЕ ДО СИТЕ ГРАЃАНИ УПАТИЈА ОД УПРАВАТА НА КК КУМАНОВО, ОВАА Е СМИСЛЕНО СЦЕНАРИО

Околу 40 лица се повредени , а 10 се приведени по синоќешниот инцидент на кошаркарскиот  финален натпревар на Куманово со МЗТ, – изјави денеска на пресс конференција градоначалникот на општина Куманово Зоран Дамјановски. Тој се извини на сите граѓани кои беа во ...

Igor Andonovik

May 28th, 2016

No Comments

Куманово го победи Карпош Соколи

Куманово го победи Карпош Соколи

Кошаркарскиот Клуб Куманово вечерва на домашен терен оствари победа над Карпош Соколи со 94-88, со што се доближија во трката за второ место на табелата, во дерби дуелот од 24 коло на Прват македонска кошаркарска лига. За Куманово, најефикасен беше Бојан Трајковски , кој ...

Igor Andonovik

April 6th, 2016

No Comments

Озил: Одлуката да заминам од Реал е најдобрата која сум ја донел

Озил: Одлуката да заминам од Реал е најдобрата која сум ја донел

Озил досега забележа 15 асистенции на 17 натпревари во Премиер лигата. -Можам да кажам дека сум навистина среќен во Лондон. Одлуката за заминување од реал Мадрид во Арсенал беше исправна и најдобра за мене. Нема денови, освен кога бев повреден, да сум се чувствувал лошо ...

Igor Andonovik

December 25th, 2015

No Comments