Вести

Зоран Заев се поклони пред граѓаните на Куманово и испрати порака  на Груевски ако не излезе на дуел дека е кукавица

Зоран Заев се поклони пред граѓаните на Куманово и испрати порака на Груевски ако не излезе на дуел дека е кукавица

  Македонија има загарантиран европски либерален устав кој ги гарантира правата на сите граѓани на Македонија,  рече Зоран Заев на централниот митинг на СДСМ и коалицијата во Куманово. “Исплашени лажат за федерализација и кантонизација. Албанците од Заев не бараат ...

admin

December 7th, 2016

No Comments

Георгиевски од Куманово:  Власт без контрола е најлоша за Македонија,  ВМРО за Македонија ќе биде баланс на новата влада

Георгиевски од Куманово: Власт без контрола е најлоша за Македонија, ВМРО за Македонија ќе биде баланс на новата влада

Вмро се соочува со ситуација која е направена со атмосфера  на крв и реваншизам , но нашата порака до неопределените или до симпатизерите на коалицијата ВМРО за Македонија  е дека ние сме посебен субјект на политичката сцена и во овој момент не зависиме од ВМРО ДПМНЕ и СДСМ,

admin

December 6th, 2016

No Comments

Балковски,  Македонија од пример стана проблем

Балковски, Македонија од пример стана проблем

“Да ја вратиме демократијата во државата, Македонија од пример стана проблем, изборите на 11 декември не се избори за директори на јавни претпријатија, тоа се избори за спас на државата”- порача Љубчо Балковски, носителот на листата за изборната единица број два од ...

admin

December 1st, 2016

No Comments

Спасовски  од Куманово со порака до Тодоров , не ти поминуваат лагите за федерализација и поделба на Македонија

Спасовски од Куманово со порака до Тодоров , не ти поминуваат лагите за федерализација и поделба на Македонија

Нема федерализација и поделба на Македонија , а лагите на Вмро  и Тодоров се се поочајни и  нема да поминат кај граѓаните кои се изморени од корумпирана власт , порача денеска носителот на листата за изборната единица број два Оливер Спасовски . “Вмро Дпмне  и Тодоров ...

admin

November 30th, 2016

No Comments

Минимална плата од 16 000 денари ќе биде нашиот приоритет , најави Спасовски од Куманово

Минимална плата од 16 000 денари ќе биде нашиот приоритет , најави Спасовски од Куманово

Носителот на листата за пратеници на СДСМ од изборната единица број два Оливер Спасовски најави дека приоритетот на програмата за живот ќе биде зголемување на минималната плата како и решавање на проблемот со стечајните работници. Како приоритетен проект Спасовски рече дека ...

admin

November 28th, 2016

No Comments

Оштетен билборд на Вмро Дпмне во Куманово

Оштетен билборд на Вмро Дпмне во Куманово

Непознати сторители го оштетиле билбордот на Вмро Дпмне на кој е носителот на листата за пратеници во изборната единица број 2, Никола Тодоров , лоциран на Октомвриска револуција во Куманово. Од општинскиот комитет на Вмро Дпмне , го обвинија СДСМ. Марио Цветковски , ...

admin

November 28th, 2016

No Comments

Љубчо Балковски ноител на листата за двојка од Вмро за Македонија

Љубчо Балковски ноител на листата за двојка од Вмро за Македонија

Љубчо Балковски, поранешен министер за транспорт и врски е носителот на втората изборна единица од коалицијата “Вмро за Македонија” . На конвенцијата одржана викендов беа промовирани кандидатските листи за сите шест изборни единици . Од оваа коалиција очекуваат ...

admin

November 14th, 2016

No Comments

Вмро Дпмне на листата за втората изборна единица со пет кандидати од Куманово

Вмро Дпмне на листата за втората изборна единица со пет кандидати од Куманово

Највисоката позиција на кумановци кандидати за пратеници на листата од втората изборна на Вмро Дпмне и коалицијата  е за Иван Стоиљковиќ од Демократската партија на србите во Македонија, на седмо место   Зоран Ѓеоргиевски, кој и досега беше пратеник во собранието на ...

admin

November 12th, 2016

No Comments

Спасовски: Поразот на Груевски во четвртата изборна единица ќе биде поблаг отколку во првата

Спасовски: Поразот на Груевски во четвртата изборна единица ќе биде поблаг отколку во првата

Груевски ќе изгуби во  било која изборна единица, изјави Оливер Спасовски на денешната пресс конференција во Куманово.  “Во изборната единица еден поразот ке му биде катастрофален, но во четворката малку поблаго ќе изгуби “-, вели Спасовски како носител на ...

admin

November 12th, 2016

No Comments

Општина Куманово е виновна за доцнењето на платите во образование обвинува ВМРО-ДПМНЕ, градоначалникот вели не се точни обвинувањата

Општина Куманово е виновна за доцнењето на платите во образование обвинува ВМРО-ДПМНЕ, градоначалникот вели не се точни обвинувањата

Од општинскиот Комитет на Вмро Дпмне преку прес конференција ја обвинија Општина Куманово дека таму е вината за доцнењето на платите на вработените во образованието. Претседателот на општинскиот комитет, Драган Петковски денеска на прес-конференција обвини дека локалната ...

admin

September 24th, 2016

No Comments