Вести

Стојанче Величковиќ прв човек на СВР Куманово

Стојанче Величковиќ прв човек на СВР Куманово

Со решение на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски,  Стојанче Величковиќ од Куманово е новиот началник на СВР Куманово. Величковиќ денеска е назначен за прв човек на кумановската полиција, а разрешен е Моме Јакимовски. Величкович началничата функција ја извршуваше

admin

July 6th, 2017

No Comments

Мартин Костовски нов директор на Службен весник

Мартин Костовски нов директор на Службен весник

На владина седница за нов директор на ЈП Службен весник е именуван Мартин Костовски, а разрешен е досегашниот в.д. директор Лука Кржалоски. Костовски е дипломиран правник на  државниот универзитет Кирил и Методи , а девет години беше заменик раководител на секторот за ...

admin

June 27th, 2017

No Comments

Спасовски на министерска конференција во Будимпешта

Спасовски на министерска конференција во Будимпешта

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе се обрати на конференцијата на министри за внатрешни работи во рамки на Салцбуршкиот форум во Будимпешта, каде присуствува на конференција посветена на нелегалната миграција, миграцискиот притисок и актуелната ...

admin

June 20th, 2017

No Comments

Спасовски: Еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР

Спасовски: Еден милион евра донација од Владата на Чешка за МВР

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски , преку социјалните мрежи најави потпишување на договор за донација од Владата на Република Чешка во висина од над еден милион евра за потребите на оделот гранична безбедност и азил при МВР. Според најавата на министерот

admin

June 16th, 2017

No Comments

Луксуз од 600 000 евра пари од граѓаните-фото и видео

Луксуз од 600 000 евра пари од граѓаните-фото и видео

Луксуз од 600 000 евра пари од граѓаните

admin

June 10th, 2017

No Comments

Луксузниот мерцедес на МВР презентиран пред јавноста

Луксузниот мерцедес на МВР презентиран пред јавноста

  Само пневматиците на лусузниот„мерцедес „ му чинат 20 000 евра, поминал 57 000 километри, а најчеста релација му била до Пробиштип. Црн луксузен мерцедес е прекриен со прав, а на него има видливи траги на шепи од мачки. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски

admin

June 10th, 2017

No Comments

Имотот на Министерот Оливер Спасовски тежи над 17 милиони денари

Имотот на Министерот Оливер Спасовски тежи над 17 милиони денари

Според анкетниот лист на Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, неговиот имот тежи над 17 милиони денари. Спасовски има куќа од 309 метри квадратни која ја добил на подарок, а од свој личен имот има и автомобил, уметнички и колекционерски предмети и денарска ...

admin

June 6th, 2017

No Comments

Собрание на Р.Македонија по инцидентот – фото

Собрание на Р.Македонија по инцидентот – фото

Фотографии од моменталната состојба во законодавниот дом по синоќешните инциденти. 

admin

April 28th, 2017

No Comments

Владимир Пивоваров: Нема основа за прогласување на вонредна состојба во Македонија

Владимир Пивоваров: Нема основа за прогласување на вонредна состојба во Македонија

Во Македонија нема политичка криза,  кога криминал има основа за криза  тоа е криминална криза, иницирана од криминалци. А такви лица се спремни на секакви сценарија- вели професор  Владимир Пивоваров, поранешен прв човек на воено разузнавање и контраразузнавање. Тој вели ...

admin

April 25th, 2017

No Comments

На семејна веселба во Куманово нападнат пратеникот Максим Димитриевски

На семејна веселба во Куманово нападнат пратеникот Максим Димитриевски

„Поголема група на насилници под дејство на алкохол влегоа на семејна веселба во ресторант и прво вербално ме провоцираа по што и физички ме нападнаа. Не ги познавам напаѓачите , но згрозен сум од целата ситуација„- вели за Бум пратеникот Максим Димитриевски. Тој случајот го

admin

April 6th, 2017

No Comments