Вести

Мисајловски:Нема ниту една странска инвестиција, проекти и нови работни места, ВМРО-ДПМНЕ ќе го обнови сето тоа

Мисајловски:Нема ниту една странска инвестиција, проекти и нови работни места, ВМРО-ДПМНЕ ќе го обнови сето тоа

Носителот на изборната единица два од ВМРО-ДПМНЕ ,Владо Мисајловски денеска беше во посета на Куманово каде оствари неколку средби со граѓаните, а ја посети и индустриската зона во Речица. -Со кумановчани разговаравме за нивните проблеми, разговаравме за она што навистина ...

radiobum

June 25th, 2020

No Comments

Спасовски ја започна кампањата од Куманово:  Одлука да продолжиме по правиот пат значи сигурност за граѓаните

Спасовски ја започна кампањата од Куманово: Одлука да продолжиме по правиот пат значи сигурност за граѓаните

Носителот на кандидатската листа за пратеници од изборната единица 2, Оливер Спасовски, ја почна кампањата за претстојните парламентарни избори од Куманово каде попладнето имаше средби со граѓани. Спасовски во изјава пред медиумите во Куманово апелираше да се води безбедна ...

radiobum

June 24th, 2020

No Comments

Петрушевски: Обнова на Македонија ја започнува финалната битка за спас на Македонија

Петрушевски: Обнова на Македонија ја започнува финалната битка за спас на Македонија

,,ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Обнова на Македонија заедно со народот ја започнува финалната битка за спас на Македонија од канџите на оваа ненародна власт во кои е заробена веќе три и пол години”-, порача Бране Петрушевски, претседател на општинскиот комитет на ...

radiobum

June 24th, 2020

No Comments

Спасовски- Градиме за да обезбедиме силен локален економски развој

Спасовски- Градиме за да обезбедиме силен локален економски развој

Премиерот Оливер Спасовски и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска беа на увид на градежните работи за рехабилитација на патниот правец Куманово – Страцин, делница долга 16,6 километри. Во кумановско се рехабилитирани патишта во должина од 112 километри ...

radiobum

June 24th, 2020

No Comments

СДСМ- Кампања без митинзи и без активности од „врата до врата“

СДСМ- Кампања без митинзи и без активности од „врата до врата“

За претстојната кампања која почнува од утре, СДСМ подготви здравствени протоколи кои ќе гарантираат безбедна кампања за здравјето на граѓаните. Сите присутни на јавен настан или состанок организиран од СДСМ мора да носат заштитна маска и да одржуваат растојание од 2 метри. ...

radiobum

June 23rd, 2020

No Comments

Спасовски: Добро е за демократијата сите политички партии да учествуваат на изборите

Спасовски: Добро е за демократијата сите политички партии да учествуваат на изборите

,,Во нормални или вонредни услови политичкиот мегдан е пред нас, граѓаните ќе одлучат кому ќе му ја дадат довербата. Добро е за демократијата сите политички партии да учествуваат на изборите , а во оној момент кога не можат да се договорат политичките лидери одговорноста ...

radiobum

May 31st, 2020

No Comments

Спасовски: По сила на закон изборите ќе се одржат на 5 јули

Спасовски: По сила на закон изборите ќе се одржат на 5 јули

По сила на закон изборите се на истекот од 22 дена по завршувањето на вонредната состојба, што значи дека ќе се одржат на 5 јули, изјави денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски во Куманово. „Со ова последно продолжување на вонредната состојба, датумот се фиксира на 5 ...

radiobum

May 31st, 2020

No Comments

Премиерот Заев поднесе оставка

Премиерот Заев поднесе оставка

Премиерот Зоран Заев потпиша неотповиклива оставка по што од Собранието информираа дека претседателот Талат Џафери ја примил и во текот на денот ќе закаже седница за избор на техничка влада. Согласно договорот од Пржино, во Законодавниот дом ќе треба да се изберат технички ...

radiobum

January 3rd, 2020

No Comments

Заменик на Претседателот на Владата и Министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски во понеделник гостин во радио Бум

Заменик на Претседателот на Владата и Министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски во понеделник гостин во радио Бум

Заменик на Претседателот на Владата и Министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски во понеделник на 16 Декември во 17 часот и 30 минути ќе гостува во радио Бум. Во отворената програма учество можат да земат и слушателите со прашања поставени на официјалниот ФБ профил на ...

radiobum

December 14th, 2019

No Comments

Спасовски: Ќе ги подобриме условите на пензионерите

Спасовски: Ќе ги подобриме условите на пензионерите

“Ако зборуваме за иднината на една држава , тогаш многу е важно да го почитуваме и минатото. Куманово има богато минато во создавањето на македонската држава , во развојот и напредокот и во создавањето на независна Македонија, а сега сите заедно треба да обезбедиме ...

radiobum

November 2nd, 2019

No Comments