Вести

Со „Пежо” удрил во канделабра на кумановска патарина

Со „Пежо” удрил во канделабра на кумановска патарина

Изгубил контрола над возилот и удрил во канделабра на патарина во Романовце , со тешки телесни повреди пренесен во Ургентен центар во Скопје. Според информациите на полицијата несреќата се случила вчера  во 12.30 часот на автопат Куманово-Скопје, помеѓу наплатен пункт на ...

admin

January 23rd, 2018

No Comments

Едно лице повредено откако се сруши фасада од зграда на плоштад во Куманово-фото

Едно лице повредено откако се сруши фасада од зграда на плоштад во Куманово-фото

Едно лице е повредено откако фасада од зградата лоцирана на кумановскиот плоштад се сруши денеска попладне врз кројачки дуќан  лоциран во непосредна близина. Во моментот на несреќата кога се срушил дел од фасадата во шивалната се наоѓале неколку лица, кои панично започнале ...

admin

January 18th, 2018

No Comments

Не добил лек без рецепт во аптека и го нападнал вработениот

Не добил лек без рецепт во аптека и го нападнал вработениот

Сакал да купи ампули Дијазепам без рецепт и откако бил одбиен се налутил и со камен го скршил излогот на аптеката и физички го нападнал вработениот. СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.С. (30) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело

admin

January 18th, 2018

No Comments

Пожар во СВР Куманово

Пожар во СВР Куманово

Дотраена инсталација е прчина за пожарот кој утринава во 08:05 часот избувнал во просториите на Секторот за внатрешни работи Куманово, информираат од МВР. Пожарот избувнал во Одделот за аналитика при СВР Куманово, а по извршениот  увид е констатирано дека причина е дотраена ...

admin

January 7th, 2018

No Comments

МВР тврди дека полицаецот се самоповредил при интервенција

МВР тврди дека полицаецот се самоповредил при интервенција

МВР во официјалното соопштение вели дека полицаецот кој при интервенција беше повреден со нож на дланката се самоповредил. Извори од полицијата за Бум информираа дека полицаецот во обид да спречи убиство бил повреден со нож во раката од лице кое сакало да ја убие неговата ...

admin

January 3rd, 2018

No Comments

Полицаец повреден при интервенција да спаси девојка од убиство

Полицаец повреден при интервенција да спаси девојка од убиство

Еден полицаец е повреден во обид да интервенира кога едно лице сакало да убие девојка, дознава Бум од извори во полицијата. Според првите информации настанот се случил во населбата Перо Чичо во Куманово кога едно лице од ромска националност сакал да убие девојка со нож. При ...

admin

January 2nd, 2018

No Comments

Тепачка со нож, сообраќајка и 5 лица на токсикологија е билансот по новогодишната ноќ во Куманово

Тепачка со нож, сообраќајка и 5 лица на токсикологија е билансот по новогодишната ноќ во Куманово

Едно лице со убодна рана од нож здобиено во тепачка, девојче со повредена вилица во сообраќајна незгода и 5 лица кои претерале со алкохолот е билансот по новогодишната ноќ во Куманово.   Сообраќајна незгода  се случила на локалниот пат за с.Проевце, ноќеска по полноќ ...

admin

January 1st, 2018

No Comments

Со мерка претпазливост и одземање на патната исправа приведеното лице од протестот на Табановце е пуштен од притвор

Со мерка претпазливост и одземање на патната исправа приведеното лице од протестот на Табановце е пуштен од притвор

Лицето кое го нападна полицискиот службеник за време на протестите на ВМРО ДПМНЕ  на граничниот премин Табановце е пуштено од притвор со мерка на претпазливост и му е одземена патната исправа дознава радио Бум од извори во полицијата . Од официјалното соопштение на МВР ...

admin

December 21st, 2017

No Comments

Едно лице приведено на протестот на ВМРО ДПМНЕ на Табановце

Едно лице приведено на протестот на ВМРО ДПМНЕ на Табановце

Едно лице е приведено на протестот на ВМРО ДПМНЕ на граничниот премин Табановце каде вечерва протестираа во знак на подршка за ослободување на притворените членови и функционери на ВМРО ДПМНЕ за крвавиот четврток во собранието на Р.Македонија на 27 април. Од полициски извори

admin

December 19th, 2017

No Comments

Приведени разбојниците кои извршија разбојништво во маркетот на  Елида

Приведени разбојниците кои извршија разбојништво во маркетот на Елида

Секторот за внатрешни работи Куманово до Основно јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против лицата Љ.П. (24), М.А.(18) и Д.Е (18), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело  „разбојништво”  по член 237 став 4 вв став 1 ...

admin

December 5th, 2017

No Comments