Вести

За криумчарење на мигранти дваjца кумановчани заработија кривична пријава

За криумчарење на мигранти дваjца кумановчани заработија кривична пријава

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на 28.02.2018 година во 22,20 часот на патот од Куманово кон село Костурник, од страна на полициски службеник е забележано патничко моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки управувано од Б.И.(38),  а ...

admin

March 2nd, 2018

No Comments

Штетни по здравје капсули Тромадол откриени во возило на кумановец

Штетни по здравје капсули Тромадол откриени во возило на кумановец

Штетитни по здравје и фалсификувани капсули Тромадол полицијата открила во возило на 33 годишен кумановец . Секторот за внатрешни работи Куманово до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против А.Љ. (33) од Куманово поради постоење основи на ...

admin

February 27th, 2018

No Comments

Полицаец од „пајак служба “нападнат од возач кој направил прекршок

Полицаец од „пајак служба “нападнат од возач кој направил прекршок

Во Секторот за внатрешни работи-Куманово, полициски службеник пријавил дека на 19.02.2018 година во  10,50 часот во Куманово на улицата „11-ти Октомври“, при вршење служба со специјално возило “пајак“ од страна на А.Е.(55) од Куманово кој управувал патничко возило „Поло“, ...

admin

February 21st, 2018

No Comments

Пожар во СВР Куманово

Пожар во СВР Куманово

Пожар избувнал во просториите на СВР Куманово, во една од канцелариите на отсекот за превенција, потврди денеска СВР Куманово. Пожарот избувнал во текот на вчерашниот ден во седум часот и го забележал вработен. Интервенирала екипа на противпожарната единица со едно возило и ...

admin

February 21st, 2018

No Comments

Возач на камион од Битола пронајден мртов на Табановце

Возач на камион од Битола пронајден мртов на Табановце

Возач на камион од Битола, со иницијали П.Ц. бил пронајден починат на царинскиот терминал на Табановце, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Лицето на засега непозната возраст од вчера бил на терминалот во Куманово за да ги среди документите и обврските

admin

February 21st, 2018

No Comments

Кривична пријава за директорката на училиштето во Драгоманце

Кривична пријава за директорката на училиштето во Драгоманце

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против С.С. (45) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично  дело „злоупотреба на службена положба“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во периодот од 17.09.2015 до ноември

admin

February 20th, 2018

No Comments

Во сообраќајна незгода тешко повреден велосипедист

Во сообраќајна незгода тешко повреден велосипедист

Велосипедист одКуманово, С.Б. 56-годишен бил тешко повреден откако во него удрил автомобил ”Сеад Kордоба” , управуван од Џ.Ш. 61-годишен од Куманово. Според информациите на полицијата сообраќајната незгода се случила на улицата „11-ти Октомври“ во Куманово. ...

admin

February 20th, 2018

No Comments

Вкупно 292 тешки сообраќајки  со две жртви имало минатата година во Куманово

Вкупно 292 тешки сообраќајки со две жртви имало минатата година во Куманово

Вкупно 292 сообраќајни незгоди со тешки последици  се случиле на подрачјето на Општина Кумановово во текот на 2017 година,  објави Министерството за внатрешни работи. Според статистиката на МВР во незгодите во кумановско страдале вкупно 447 лица, а две лица го загубиле ...

admin

February 16th, 2018

No Comments

Несовесен возач удрил во пешак и избегал

Несовесен возач удрил во пешак и избегал

Вчера во 20,10 часот во Куманово на улица „Тоде Мендол“ непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки удрило во пешакот А.И.(48) од Куманово, по што непознатото лице со возилото го напуштило местото на настанот, информираат од ...

admin

February 14th, 2018

No Comments

Со секира и ги искршил прозорците и се заканил дека ќе и ја запали куќата

Со секира и ги искршил прозорците и се заканил дека ќе и ја запали куќата

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против З.Н.(39) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи. На 22.12.2017 година околу 18,00 часот во Куманово на улица ...

admin

February 1st, 2018

No Comments