Вести

Пронајденото тело во реката Пчиња е на исчезнатиот Драган Цветковски

Пронајденото тело во реката Пчиња е на исчезнатиот Драган Цветковски

Беживотното тело пронајдено  во реката Пчиња во село Студена Бара  е на Драган Цветковски потврдија од семејството.  Од Основното јавно обвинителство Куманово, ја потврдија информацијата и велат дека син на жртвата извршил идентфицикација на трупот, но поради степенот на ...

admin

February 13th, 2017

No Comments

Машки труп пронајден во река Пчиња во Студена Бара

Машки труп пронајден во река Пчиња во Студена Бара

Во село Студена Бара, кумановско,  во река Пчиња е пронајден беживотен машки труп, потврдуваат од полицијата. Од таму велат дека телефонски од жител на селото било пријвено во полицијата , која веднаш излегла на местото на настанаот. Увидот е во тек, а повеќе информации се ...

admin

February 13th, 2017

No Comments

Фатени крадци кои оперирале во транзитниот центар Табановце

Фатени крадци кои оперирале во транзитниот центар Табановце

Со патничко моторно возило натоварено со украдени работи од транзитниот центар во Табановце , каде што се сместени бегалците, 39 годишниот Н.М. од Табановце се обидел да им избега на граничната полиција. Откако го забележале граничарите со преполн автомобил го сопреле, но ...

admin

February 8th, 2017

No Comments

Кумановец, се налутил на поранешниот пратеник и му го запалил возилото

Кумановец, се налутил на поранешниот пратеник и му го запалил возилото

По претходна расправија А.Р. од Куманово со бензин го полеал и го запалил паркираното возило на поранешниот пратеник М.Џ. од Куманово. Според информациите од полицијата по пријавување на пожарот од страна на Територијалната противпожарна единица од Куманово, СВР Куманово ...

Igor Andonovik

December 29th, 2016

No Comments

Вооружен грабеж во маркетот на Елида

Вооружен грабеж во маркетот на Елида

Доцна попладне маскиран и вооружен  разбојник со пиштол извршил грабеж во маркетот на Елида во населба Карпош. Според првичните информации разбојникот со пиштол ја удрир вработената  по глава и го одзел дневниот пазар по што избегал во непознат правец. Полицијата изврши увид

admin

December 27th, 2016

No Comments

Обдукцијата треба да покаже дали е убиство или самоубиство на застреланиот маж

Обдукцијата треба да покаже дали е убиство или самоубиство на застреланиот маж

Педесет и петгодишниот К. Т. од Куманово е мажот чие тело со прострелна рана утринава беше пронајдено во зграда на булеварот „Октомвриска револуција“ број 22. Од Основното јавно обвинителство за радио Бум ,  велат дека телото е пронајдено на вториот кат, пред влезната врата ...

admin

September 26th, 2016

No Comments

Верижна сообраќајка на Октомвриска револуција

Верижна сообраќајка на Октомвриска револуција

Во верижна сообраќајна несреќа која вечерва се случи на Октомвриска револуција оштетени се три автомобили, за среќа нема повредени и човечки жртви. Сообраќајката се случила по 19 часот кога џип со скопски регистарски ознаки застанал да им даде предност на пешаците кои ...

admin

September 14th, 2016

No Comments

Пајак служба  при интервенција направи хаос во центар на Куманово (фото галерија)

Пајак служба при интервенција направи хаос во центар на Куманово (фото галерија)

И додека несовесните возачи паркираат каде сакаат , а пајак според граѓаните ,,селективно” ги крева возилата , денеска точно на пладне се случи и инцидент при интервенција на пајак службата. Додека го кревале возилот пајакот ги потфатил дрвјата и телефонските жици на ...

Igor Andonovik

August 24th, 2016

2 Comments

Мртво девојче пронајдено во Кумановска бања во Проевце

Мртво девојче пронајдено во Кумановска бања во Проевце

Малолетно девојче , мртво, најверојатно удавено е пронајдено во напуштениот базен во поранешната ,,Кумановска бања” во Проевце . Телото на девојчето е предадено на обдукција која треба да ги покаже и причините за смртта. Неофицијално, група на деца го користеле ...

admin

August 1st, 2016

1 Comment

Телото пронајдено  во бунарот кај Света Мина е на исчезнатото момче

Телото пронајдено во бунарот кај Света Мина е на исчезнатото момче

Телото кое е најдено во бунарот кај црквата Света Мина во Куманово е на Б. И.  момчето кое беше пријавено за исчезнато потврдуваат извори од истрагата. Според истиот извор на телото на сега починатиот имало прострелна рана во главата, пронајдена е и една чаура , а имало и ...

admin

June 29th, 2016

No Comments