Вести

Вооружен грабеж во маркетот на Елида

Вооружен грабеж во маркетот на Елида

Доцна попладне маскиран и вооружен  разбојник со пиштол извршил грабеж во маркетот на Елида во населба Карпош. Според првичните информации разбојникот со пиштол ја удрир вработената  по глава и го одзел дневниот пазар по што избегал во непознат правец. Полицијата изврши увид

admin

December 27th, 2016

No Comments

Обдукцијата треба да покаже дали е убиство или самоубиство на застреланиот маж

Обдукцијата треба да покаже дали е убиство или самоубиство на застреланиот маж

Педесет и петгодишниот К. Т. од Куманово е мажот чие тело со прострелна рана утринава беше пронајдено во зграда на булеварот „Октомвриска револуција“ број 22. Од Основното јавно обвинителство за радио Бум ,  велат дека телото е пронајдено на вториот кат, пред влезната врата ...

admin

September 26th, 2016

No Comments

Верижна сообраќајка на Октомвриска револуција

Верижна сообраќајка на Октомвриска револуција

Во верижна сообраќајна несреќа која вечерва се случи на Октомвриска револуција оштетени се три автомобили, за среќа нема повредени и човечки жртви. Сообраќајката се случила по 19 часот кога џип со скопски регистарски ознаки застанал да им даде предност на пешаците кои ...

admin

September 14th, 2016

No Comments

Пајак служба при интервенција направи хаос во центар на Куманово (фото галерија)

И додека несовесните возачи паркираат каде сакаат , а пајак според граѓаните ,,селективно” ги крева возилата , денеска точно на пладне се случи и инцидент при интервенција на пајак службата. Додека го кревале возилот пајакот ги потфатил дрвјата и телефонските жици на ...

Igor Andonovik

August 24th, 2016

2 Comments

Мртво девојче пронајдено во Кумановска бања во Проевце

Малолетно девојче , мртво, најверојатно удавено е пронајдено во напуштениот базен во поранешната ,,Кумановска бања” во Проевце . Телото на девојчето е предадено на обдукција која треба да ги покаже и причините за смртта. Неофицијално, група на деца го користеле ...

admin

August 1st, 2016

1 Comment

Телото пронајдено во бунарот кај Света Мина е на исчезнатото момче

Телото кое е најдено во бунарот кај црквата Света Мина во Куманово е на Б. И.  момчето кое беше пријавено за исчезнато потврдуваат извори од истрагата. Според истиот извор на телото на сега починатиот имало прострелна рана во главата, пронајдена е и една чаура , а имало и ...

admin

June 29th, 2016

No Comments

Исчезна Бојан Илиевски, полицијата и семејството го бараат насекаде

На 30 годишниот Бојан Илиевски од Куманово, од сабота вечер му се губи секаква трага. Тој последен пат бил во друштво на негов другар кој со автомобил го донел Бојан на патот за “Бејтови ниви” каде го оставил да си оди дома. “Од тука на Бојан му се губи ...

admin

June 28th, 2016

No Comments

Обвинителството ја одзеде документацијата на фирмата која сервисира со лифтот во кој трагично загина дете

Сите молчат и чекаат што ќе покаже истрагата за случајот со малолетното дете кое почина во несреќен случај во лифт во Куманово. Сеуште се обезбедува местото на несреќата од полицијата и истрагата е во тек. Основното јавно обвинителство – Куманово издаде наредба за вештачење ...

admin

June 27th, 2016

No Comments

Дете загина во лифт

Малолетно дете го загуби животот во лифт во зграда лоцирана помеѓу улиците Трета македонска ударна бригада и Панчевачка. Детето било само во лифтот, а од извори во полицијата дознаваме дека прво му било зафатена раката, а кога започнал да се движи лифтот повредите биле ...

admin

June 26th, 2016

No Comments

Женско тело во распаѓање пронајдено удавено во река Пчиња

Во четврток во село Војник , во претпладневните часови, во реката Пчиња било пронајдено мртво женско тело, дознава Бум од свои извори. Во полицијата било пријавено од рибари кои ја почувствувале неподносливата ареа, по што го виделе и телото . Во интервенцијата на вадење на ...

admin

June 16th, 2016

No Comments