Хроника

Разбојништво во продавница во Петровец

Разбојништво во продавница во Петровец

Непознато машко лице маскирано и вооружено со пиштол вчера во 20:40 часот извршило разбојништв во продавницата „Нивел“ во скопскиото село Петровец. Како што информира МВР, сторителот ја внел вработената во една од канцелариите и ја заклучил, по што го одзел дневниот промет ...

admin

December 25th, 2015

No Comments

Кривични за две лица за нелегална сеча на шума

Кривични за две лица за нелегална сеча на шума

СВР Куманово во рамки на оперативната акција „Гора“ поднесе кривична пријава против И.А.(53) од липковското село Опае, поранешен вработен во Агенцијата за катастар во Куманово, поради постоење сомневање за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“

admin

December 25th, 2015

No Comments