Вести

Во автомобилот на семејната фирмата на Фериз Дервиши ноќеска експлодираше бомба- фото

Во автомобилот на семејната фирмата на Фериз Дервиши ноќеска експлодираше бомба- фото

По полноќ на улицата Сава Ковачевиќ во Куманово под  автомобил пред семејниот дом на семејството Дервиши експлодирала експлозивна направа, жртви нема, а оштетен е само автомобилот, „Пасат Фолсваген„.

feriz 1

За радио Бум , Фериз Дервиши инаку советник во советот на општина Куманово  изјави дека семејството е во шок и дека немале никакви закани ниту пак несогласувања со некој за кој би можеле да се посомневаат дека ја поставиле експлозивната направа.

feriz 4feriz 2

“Само по петнаесет минути откако го паркиравме автомобилот пред семејниот дом се случи експлозијата. Автомобилот е службен, нов, а е во сопственост на фирмата на моите деца. Сега го однесоа во Скопје на вештачење , изјави за радио Бум , Фериз Дервиши кој е член на претседателството на огранокот на ДУИ во Куманово.

Полицијата направи увид соберен е доказен материјал и е испратен на вештачење.

 

 

admin

June 21st, 2018

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *