• Добредојдовте на веб страната на Радио БУМ
  Добредојдовте на веб страната на Радио БУМ
 • Информации за градот
  Информации за градот
 • Хитовска музика
  Хитовска музика
 • Богата Урбана Музика на 104,2 ФМ
  Богата Урбана Музика на 104,2 ФМ

Најнови информации

Димитриевски: Општина Куманово по 10 години е финансиски деблокирана, ќе побарам уште еден мандат да ги реализирам сите проекти

Димитриевски: Општина Куманово по 10 години е финансиски деблокирана, ќе побарам уште еден мандат да ги реализирам сите проекти

Општина Куманово е финансиски деблокирана , објави градоначалникот Максим Димитриевски. На сметката на општината има 17 милиони денари. Димитриевски денеска даде отчет за сработеното во изминатата година. Ново улично осветлување, комунална инфраструктура,кружен тек, патишта,

Radio Bum

October 21st, 2020

0 Comments

Хирург-специјалист доктор Драган Тасевски почина од коронавирус

Хирург-специјалист доктор Драган Тасевски почина од коронавирус

Хирург-специјалист доктор Драган Тасевски почина како последица од коронавирус. ,,Докторот добил позитивен тест пред десет дена, со дијагноза на бронхопнеумонија е упатен на инфективната клиника, а пред неколку дена веројатно на свое барање бил пренесен во болница Систина ...

Radio Bum

October 21st, 2020

0 Comments

ВМРО ДПМНЕ го крева гласот против корупцијата и криминалот , нема да дозволиме под тепих да заминат сите афери кои изминативе години ги предизвика оваа влада

ВМРО ДПМНЕ го крева гласот против корупцијата и криминалот , нема да дозволиме под тепих да заминат сите афери кои изминативе години ги предизвика оваа влада

Членовите и симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ, организираа протест со возила , протест против криминалот, корупција, неправдите и прогонот . Поради пандемијата, протестот се одржа со возила, од градскиот базен по централните булевари и улици во Куманово со полициска придружба. ...

Radio Bum

October 21st, 2020

0 Comments

За не носење маска во Куманово од мај до октомври казнети 6 585 лица

За не носење маска во Куманово од мај до октомври казнети 6 585 лица

На територија на општина Куманово , казни за не носење заштитни маски добиле 6 585 лица од средина на мај заклучно до 18 октомври, информираат од МВР за радио Бум. ,,Има засилени контроли, а граѓаните доколку се движат во група мора задолжително да носат маски,- велат од ...

Radio Bum

October 20th, 2020

0 Comments